اخبار
Picture
[۹۷/۸/۷] گزارش اجلاس جهانی کوهستان 2018 World Mountain Forum

اجلاس جهانی کوهستان طی روزهای 25-23 اکتبر 2018 با حضور نمایندگانی از بیش از 50 کشور جهان در شهر بیشکک قرقیزستان برگزار شد.

ادامه...
Picture
[۹۷/۷/۲۵] شهادت یک محیط بان در پارک ملی گلستان/عاملان شهادت محیط بان گلستانی متواری هستند

مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان گفت: عاملان شهادت محیط بان گلستانی هشت شکارچی غیرمجاز بوده اند که هم اکنون متواری هستند.

ادامه...
Picture
[۹۷/۷/۱۷] برگزاری جشنواره "ورزش و محیط زیست"

کمیسیون ورزش و محیط زیست کمیته ملی المپیک در تاریخ 25 و 26 مهرماه 1397 (برابر با هفته تربیت بدنی،ورزش و هفته بهداشت محیط)در محل آکادمی ملی المپیک جشنواره "ورزش و محیط زیست" را برگزار می نماید.

ادامه...
Picture
[۹۷/۷/۱۰] ارتباط مستقیم سمن‌ها با سازمان حفاظت محیط زیست ممکن شد

ارتباط مستقیم سمن‌ها با سازمان حفاظت محیط زیست ممکن شد راه‌اندازی سامانه ارتباط با سمن ها طی بخشنامه از سوی عیسی کلانتری رئیس سازمان به تمام واحدهای ستادی و استانی سازمان ابلاغ شد.

ادامه...
Picture
[۹۷/۷/۴] توضیح در خصوص روز 26 سپتامبر

با توجه به اینکه در این روزها از انجمن حفظ محیط کوهستان درباره ریشه و اعتبار روز 26 سپتامبر به عنوان روز جهانی پاکسازی کوه ها سئوال شده است، به اطلاع می رساند که چنین روزی فاقد اعتبار جهانی است.

ادامه...
Picture
[۹۷/۶/۲۶] بررسی چالش های مدیریتی و اقلیمی جنگل های کشور در نشست هم افزایی علمی

اعضای شورای عالی جنگل، اعضای هیات علمی موسسه تحقیقات جنگل و مراتع و تنی چند از مدیران منتخب منابع طبیعی استان‌ها و ستادی روز یکشنبه 25 شهریور ماه در محل سازمان جنگل ها گردهم آمدند تا در باره مشکلات موجود مدیریتی و چالش های اقلیمی جنگل به بحث و تبادل نظر بپردازند.

ادامه...
Picture
[۹۷/۶/۲۶] روز جهانی حفاظت از لایه ازون

تلاش‌های جدی برای پیش‌گیری آسیب‌های ناشی از تخریب لایه ازون به سی و یک سال قبل ( 1987) و تصویب پروتکل مونترال بر می‌گردد؛ اما این سپر دفاعی زمین که با جذب پرتو فرابنفش خورشید، موجب ادامه زندگی بر روی کره زمین می‌شود در 16 سپتامبر سال 1994 صاحب روز جهانی شد.

ادامه...
Picture
[۹۷/۶/۱۷] احداث جاده برای دریاچه گهر دورود، ثبت جهانی آن را مختل می کند

رییس انجمن ایرانی همکاری با یونسکو و سفیر سابق ایران در این سازمان گفت: دریاچه گهر دورود به عنوان یک جاذبه گردشگری کم نظیر در شهرستان دورود، به جاده سازی نیاز ندارد.

ادامه...
Picture
[۹۷/۶/۱۱] سدهای طبیعی و سیل‌های ناشی‌از شکست سد

سدهای طبیعی و سیل‌های ناشی‌از شکست سد سیل‌های ناشی ‌از شکست سدهای طبیعی از شکست سدهای زمین‌لغزش، دریاچه‌های مسدود شده با یخ یا یخ‌رفت مناطق یخچالی و به‌ندرت از ترک‌خوردگی سدهای چوبی و سدّهای یخی رودهای کوچک مناطق کوهستانی، آغاز می‌شوند.

ادامه...
Picture
[۹۷/۶/۱۰] سیل در گزنه استان مازندران

طبق اخبار رسیده و ویدئوهای ارسالی، چند روز قبل سیلی ناگهانی که از بالادست کوه دماوند حرکت کرده بود به روستای گزنک رسیده و خساراتی را به بار آورده است. به استناد شنیده‌ها، سیل از آب شدن ناگهانی دره یخار در جبهه شرقی دماوند آغاز شده، اما حجم آب در پیشانی سیل و سرعت و شدت آن که در ویدئو مشاهده می‌شود حاکی از آن است که مقدار زیادی آب در پشت سدی طبیعی انباشته شده و به ناگهان در اثر افزایش حجم و فشار آب، سد شکسته و سیل ایجاد شده است.

ادامه...
  صفحه اول صفحه قبل
  صفحه بعد صفحه آخر
صفحه ۱ از ۵٣