طرح استیضاح محمود_حجتی، وزیر جهاد کشاورزی کلید خورد
۹۶/۱۰/۲ - ۴٠۲ بازديد
از دلایل استیضاح :عدم تعادل در بازار و وجود رانت در واردات محصولات کشاورزی، بی تفاوتی نسبت به کمیسیون کشاورزی، عدم کنترل ریزگرد می باشد.
 
با عنایت به اینکه شخصا در زمان رای اعتماد و معرفی وزرا به ایشان رای مثبت نداده‌ام و این مسئله را به آقای حجتی نیز اعلام کرده‌ام با حضور وی در این سمت مخالف هستم.
 
وزیر جهاد کشاورزی در گذشته قول‌های دادند که مقرر شد تا نیروهای جدیدی را جایگزین افراد حاضر در وزارتخانه کند و از پتانسیل و جوانی آنها استفاده نماید که متاسفانه چنین اتفاقی صورت نگرفت، گفت: زبان امروز دنیا علم و ارتباطات است و باید از یک زبان علمی در حوزه‌های مختلف برخوردار باشیم، وجود بیش از ۸ هزار هیات علمی در کشور نشانگر ظرفیت بالای جامعه در زمینه کشاورزی دارد.
باتوجه به مشکلات موجود در بخش کشاورزی از جمله مباحث الگوی کشت، عدم تعادل در بازار و رانت‌های موجود در زمینه واردات مخصوصا در بخش دولتی باعث شد تا از کمیسیون کشاورزی استیضاح وزیر کلید زده شود.
 
 از طرح استیضاح وزیر جهاد کشاورزی تاکنون استقبال خوبی صورت گرفته و ۵۰ درصد از اعضای کمیسیون کشاورزی این طرح را امضاء کرده‌اند و امیدوارم که وزیر جهاد کشاورزی قبل از حضور در مجلس استعفا خود را تقدیم کند زیرا این مسئله به‌نفع وی است.
 
بازگشت