فرخ رحمدل از میان ما رفت
۹۷/۲/۲۲ - ۱٧۱ بازديد

 وی بیش از شش دهه از عمر خود را بی وقفه و دلسوزانه در راه پیشبرد ورزش کوه نوردی صرف نمود و نقشی موثر در اعتلای این ورزش در ایران داشت. رحمدل در پایه گذاری و مدیریت باشگاه دماوند، جذب و تربیت صدها تن از جوانان به دنیای کوه نوردی، به ویژه در سال های قبل از انقلاب تلاشی ستودنی نمود. ایشان در بسیاری از دوره های آموزشی در مقاطع مختلف به عنوان سرپرست اردو و مربی آموزشی حضوری فعال داشت.

 

زنده یاد رحمدل از اولین مربیان کوه نوردی ایران بود که در اوائل دهه ۳۰ تحت مربیگری محمد کاظم گیلانپور دوره مربیگری را گذراند و در سال ۱۳۳۲به همراه چند تن از کوه نوردان آن دوره از جمله محمد اعظمی، عیسی امیدوار و عبدالله رشتیان باشگاه کوه نوردی دماوند را به تاسیس باشگاه کوه نوردی دماوند همت گمارد.

 

بی تردید، ویژگی های شخصیتی فرخ رحمدل در پایداری و دوام باشگاه دماوند موثر و تعیین کننده بوده است. وی فردی پیگیر، منضبط و در امور مربوط به کوه نوردی بسیار جدی بود. نظم و دقت وی در طبقه بندی و نگهداری اوراق و مدارک باشگاه دماوند زبانزد خاص و عام بود. فروتنی و تواضع از دیگر شاخصه های شخصیتی ایشان به شمار می رفت. "رحمدل"، همچو نامش پدری مهربان برای همه کوه نوردان بود. این ویژگی ها، او را در ردیف برجسته ترین و ماندگارترین  چهره های کوه نوردی ایران قرار داده است.

 

فرخ رحمدل از اولین کوه نوردانی بود که به محافظت از محیط زیست کوهستان توجه می نمود و از بدو تاسیس انجمن حفظ محیط کوهستان همواره در برنامه های این انجمن فعالانه شرکت می کرد.

 

انجمن حفظ محیط کوهستان درگذشت این پیشکسوت برجسته کوه نوردی را به خانواده ایشان و جامعه کوه نوردی تسلیت گفته و برای روح بزرگ ایشان از خداوند منان آرامش مسئلت می نماید.

روحش شاد و یادش همواره در دل کوه نوردان گرامی باد.

 

بازگشت