احداث جاده برای دریاچه گهر دورود، ثبت جهانی آن را مختل می کند
۹۷/۶/۱۷ - ۴۲۱ بازديد
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری دورود و ایرنا، محمدرضا مجیدی چهارشنبه در همایش بررسی ثبت جهانی دریاچه گهر و قلعه فلک الافلاک در سالن اجتماعات کانون امام علی(ع) دورود افزود: در سفرهای بسیاری که مناطق مختلف کشور و حتی جهان داشته ام مناظری به زیبایی منطقه لرستان و دورود ندیده ام.
 
محمدرضا مجیدی با ابراز خوشحالی از اهتمام مردم و مسئولین دورود در راه ثبت جهانی دریاچه گهر اظهار داشت: این جاذبه طبیعی قطعا ثبت جهانی خواهد شد زیرا خواستن توانستن است و ما نیز آمده ایم در این راه یاری رسان شما باشیم. 
 
وی با بیان اینکه همه لرستانی ها می بایست برای برای ثبت جهانی دریاچه گهر و قلعه فلک الافلاک پای کار بیایند افزود: از مزایای ثبت جهانی یک اثر می توان به توانمندسازی و زمینه سازی برای توسعه اقتصادی محلی اشاره کرد.
 
وی اظهار داشت: از هم اکنون می بایست به فکر پاسداشت بعد از ثبت جهانی دریاچه گهر و قلعه فلک الافلاک باشیم زیرا این موضوع بسیار حائز اهمیت است.
 
مجیدی با بیان اینکه ثبت جهانی دریاچه گهر زمینه را برای گردشگری فراهم می کند افزود: دریاچه گهر جاده نمیخواهد زیرا گردشگران می خواهند پس از کوهپیمایی و طی مسافتی در مناظر زیبا و بکر منطقه به دریاچه برسند و از زیبایی آن لذت ببرند.
 
وی با تأکید بر اینکه کسی منکر تسهیل حرکت عشایر نیست افزود: احداث جاده دسترسی به دریاچه گهر مسیر ثبت جهانی این جاذبه را مختل می کند زیرا یکی از معیارهای ثبت جهانی حضور زنده اثر و حفظ اصول آن است.
 
وی خاطرنشان کرد: با پیگیری ها از طریق استاندار، نماینده و مسئولین کشوری پیگیر پرونده ثبت جهانی دریاچه گهر هستیم تا این جاذبه بکر و دیدنی را به جهانیان معرفی کنیم.
 
در این همایش فرماندار دورود نیز گفت: این همایش به دنبال این موضوع است که چگونه از دریاچه گهر به عنوان یک ظرفیت بر مبنای یک مدیریت کارشناس محور بهره برده و از آن حفاظت و استفاده کنیم.
 
علی کورانی فر بیان داشت: هنگامی این جاذبه گردشگری ثبت جهانی شد ملزمیم در هر سه بخش برنامه ریزی داشته باشیم.
 
بازگشت