ارتباط مستقیم سمن‌ها با سازمان حفاظت محیط زیست ممکن شد
۹۷/۷/۱۰ - ٣۴٧ بازديد

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، ژیلا مهدی آقایی مدیرکل دفتر مشارکت‌های مردمی درباره این سامانه گفت: پیرو دستور ریاست سازمان برای ایجاد سامانه ارتباط مستقیم سمن‌های محیط زیستی در پرتال سازمان و با توجه به‌ضرورت تقویت نقش مردم سازمان‌های مردم‌نهاد به‌عنوان بازوهای کشور برای تحقق توسعه پایدار و 80 میلیون محیط‌بان، این دفتر  با هماهنگی دفتر فن‌آوری اطلاعات اقدام به برنامه‌ریزی  و طراحی سامانه مذکور کرد.

وی افزود: این سامانه ارتباطی باهدف تسهیل ارتباط مستقیم و دو جانبه سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان‌های مردم‌نهاد محیط زیستی کشور از طریق ارائه نظرها، پیشنهادها و انتقادات سمن‌ها و پاسخگویی مناسب و به‌موقع مسئولان سازمان به طرح سؤالات راه‌اندازی شده است.
 
آقایی با اشاره به بهره‌برداری آزمایشی این سامانه گفت: دسترسی به این سامانه در اختیار دبیران شبکه‌های استانی سمن‌های محیط زیستی و اعضای شورای هماهنگی شبکه قرار خواهد گرفت. دبیران شبکه‌های استانی لازم است تمامی موارد و مسائل مطرح‌شده توسط تشکل‌های محیط زیستی استان خود را جمع‌آوری کرده و بعد از بررسی در سامانه وارد کنند.
 
دستورالعمل اجرایی بهره‌برداری از سامانه مذکور نیز توسط این دفتر به معاونت‌ها و مدیران کل مستقل ستادی و استانی سازمان ابلاغ‌شده است.
 
بازگشت